هزینه تست کرونا ویروس چقدر است | هزینه درمان کرونا ویروس چقدر است ؟ | دیمن ارتباط

هزینه تست و درمان کرونا ویروس چقدر است ؟

با توجه به رشد روز افزون تعداد افراد آلوده به کرونا ویروس در جهان و همچنین ورود این ویروس به ایران، یکی از مهمترین سوالاتی که مطرح می شود این است که هزینه تست و درمان کرونا ویروس چقدر است ؟

 

هزینه تست کرونا ویروس چقدر است | هزینه درمان کرونا ویروس چقدر است ؟

 

رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) درمورد هزینه‌ی تست اولیه و درمان بیماران مشکوک به کرونا اعلام کرد تست ویروس کرونا از کسانی که بیمار و بستری هستند، گرفته می‌شود و هزینه‌ای ندارد.

 

هزینه تست کرونا ویروس چقدر است | هزینه درمان کرونا ویروس چقدر است ؟ | دیمن ارتباط

هزینه تست کرونا ویروس چقدر است | هزینه درمان کرونا ویروس چقدر است ؟

خسرو صادق‌نیت، رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) اعلام کرد تست ویروس کرونا هزینه‌ای ندارد و این تست  از کسانی گرفته می‌شود که بیمار و بستری هستند؛ از افرادی که نیاز به بستری ندارند اصلا تستی گرفته نمی‌شود. او در مورد هزینه‌ی تست و درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا نیز اعلام کرد برای پذیرش بیماران و درمان‌شان در مرحله‌ی اول هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌شود. او گفت:

آمار‌های اعلام شده را نمی‌توان با این روش مقایسه کرد. به دلیل هزینه‌ی بالا و نیاز داشتن به زمان ۲ تا ۳ روز برای جواب تست، هر کسی که علائم بالینی مشکوکی داشته باشد او را بستری می‌کنیم تا بیمار کرونایی را از دست ندهیم. نکته‌ی مهم این است که فرد مشکوک را قبل از آماده شدن جواب تست بستری کرده و دراین‌زمینه هم مشکل خاصی نیست.

رئیس بیمارستان امام خمینی اضافه کرد همه‌ی افرادی که مراجعه می‌کنند، تحت نظارت قرار می‌گیرند و بنابر دستور وزارت بهداشت حتی از کسانی که بیمه دارند نیز هزینه‌ای دریافت نمی‌شود. او افزود بیمارستان‌ها وظیفه دارند بدون دریافت هزینه از بیماران اورژانسی خدمات اولیه را به آن‌ها بدهند و بیمار را از حالت اورژانسی دربیاورند؛ در شرایط به وجودآمده در مورد بیماران مشکوک به کرونا، رسیدگی به آن‌ها پیشرفته‌تر است و در مراحل بعدی این خدمات بدون اخذ هزینه ارائه می‌شود.

 

دیمن ارتباط | طراحی انواع سایت | طراحی آرم و لوگو | نقشه های مسیریابی | شبکه | فروش کامپیوتر

 

مدیرعالم سازمان بیمه سلامت نیز گفته است طبق اظهارات کارشناسان، ویروس کرونا دارای درمان خاصی نیست اما برای تشخیص بیمار، آزمایش‌هایی انجام می‌شود که تمام این آزمایش‌ها تحت پوشش بیمه است. او همچنین گفت باتوجه به آسیب کرونا به دستگاه تنفسی بیماران و نیاز به بستری شدن آن‌ها در آی‌سی‌یو، این خدمات نیز تحت پوشش بیمه قرار دارد؛ همچنین، به‌منظور ارائه‌ی تسهیلات بیشتر، برخی تشریفات تجدید دفترچه‌ی بیمه کاهش یافته است.

محمد جهانگیری، معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی علائم ابتلا به آنفلوآنزا و سرماخوردگی را مشابه علائم ابتلا به ویروس کرونا عنوان کرده و می‌گوید لزوم رعایت نکات بهداشتی از سوی مردم برای پیشگیری از بیماری کووید-۱۹ ضروری است.

او می‌گوید:

افرادی که دارای علائم سرماخوردگی یا آنفلوآنزا هستند، طبق معمول به پزشک مراجعه کنند. در صورتی که پزشک در فردی مشکوک به کرونا شود، بیمار را به مراکز درمانی که بیماران کرونایی را بررسی می‌کنند، هدایت خواهد کرد. دراین‌زمینه با پزشکان هماهنگی‌هایی انجام شده و دستورالعمل هدایت بیماران برای آن‌ها طراحی شده است که به دست‌شان خواهیم رساند تا بتوانند بیماران مشکوک به کرونا را هدایت کنند. اگر علائمی مانند تنگی نفس شدید برای فرد ایجاد شود، باید به مراکز اصلی مراجعه شود، اما علائم دیگر مشخص نمی‌کند که فرد مبتلا به سرماخوردگی و آنفلوآنزا شده یا کرونا. از آنجایی که بیماری کرونا با موج آنفلوآنزا همراه شده، بیشترین افرادی که مراجعه می‌کنند، مبتلا به سرماخوردگی یا آنفلوآنزا هستند.

منبع: زومیت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =